Олія кардамону – дорогоцінний ефір родом з Індії
Протягом 3000 років олію кардамону активно використовують в аюрведичній та китайській медицині. Ще в античні часи дивовижна пряність, що росте в Індії, була завезена до Європи, Америки та Африки. Рослина з плодами у вигляді коробочок прижилася у всіх країнах, тому що його зерна використовували в медицині, кулінарії та косметології. Кардамон випромінює хвилюючий і невимовний аромат, властивості якого так приваблюють.
Властивості олії, її застосування
Якщо ви опинитеся в Гватемалі, на Цейлоні або в Індії, напевно, побачите плантації кардамону. Це високі рослини (до 4-х м) з довгим плоским листям. Кардамон усіяний квітами і має м'ясисте коріння. Його можна переплутати з коренем імбиру. Коли період цвітіння добігає кінця, утворюються плоди: 3-х камерні коробочки з насінням.
З насіння і одержують чарівну рідину – ефірну олію. Насіння збирають за кілька днів до повного дозрівання і потім сушать їх. Після 3-місячного сушіння, шляхом парової дистиляції з них отримують готовий продукт. В результаті виходить солодкий та пряний ефір з бальзамічними нотками. Колір олії світло-жовтий, а структура рідка.
Чим може бути корисна олія кардамону? Пряний ефір допомагає при наступних недугах:
- нетравлення шлунка та нудота. Капніть 1 краплю ефіру під язик або зробіть масаж живота, використовуючи препарат;
- метеоризм. Додайте в 200 мл води 1 краплю кардамонової олії або розбавте ефір в олії і помасажуйте область живота;
- застуда. Нежить, біль у грудях та горлі, кашель, головний біль? Додайте кілька крапель олії в аромалампу;
- менопауза чи пмс. Помасажуйте живіт, використовуючи базове масло у поєднанні з кардамоновим ефіром;
- нудота під час вагітності. 3 краплі лавандового ефіру, 1 крапля олії кардамону – намажте сумішшю потилиці та ділянки за вухами, і неприємні відчуття підуть;
- розсіяна увага та втома. Намажте тильну сторону шиї ефіром. Достатньо 1 краплі. Також підійде сеанс ароматерапії з використанням аромалампи;
- біль у суглобах та м'язах. Змішайте 1 краплю кардамонової олії з парою крапель базової олії і нанесіть суміш на хворе місце.
Використовуйте натуральну олію, яка правильно зберігається та має приємний аромат. Синтетичний аналог може завдати шкоди здоров'ю.
Як зробити суміш для дифузора?
Любите кардамоновий аромат і хочете, щоб він витав у приміщенні? Зробіть суміш, яка підійде для аромалампи або дифузора. У цьому випадку запах буде фоновим. Щоб приготувати ароматний мікс, візьміть:
- 3 краплі кардамонового ефіру;
- 2 краплі коричного продукту;
- 2 краплі олії гвоздики;
- 1 краплю ефіру імбиру.
Додайте базове масло в пропорції 3 до 10 і ви отримаєте східну суміш для дифузора. Створюючи аромат, врахуйте, що ефір також поєднується з іланг-ілангом, миртою, лимоном, геранню, ладаном, корицею та гвоздикою. А ще з коріандром, бергамотом, сосною, ялівцем та кедром. Боїтеся ризикувати? Замовте брендову аромапродукцію, в якій є нотки кардамону. В інтернет-магазині Scents представлені ароматизатори на основі натуральних ефірних олій та витяжок з фруктів та ягід.